A zase déšť

Druhý závod světové enduro série zavedl závodníky do Derby v Tasmánii. A počasí znovu ukázalo svoji drsnější tvář.

Nejlepší na enduro závodění je fakt, že se stále dostáváte na nová místa. Jako právě nyní. Tasmánie je naprosto skvělým místem s velmi přátelskými lidmi. Milují MTB a do uspořádání tohoto závodu vložili nemalé úsilí s cílem vytvořit naprosto nezapomenutelný zážitek.

GT report Tasmánie

Zdejší traily již více než měsíc nesmočila kapka vody. Po oba tréninkové dny se tak jezdilo na prachu. Vše se ale radikálně změnilo v závodní den. Oblast technické podpory byla vyplavena a jezdci byly promočení až na kost již po 30 minutách. Počasí tak vytvořilo dalších závodních 6 a půl hodiny v blátivém pekle.

GT report Tasmánie

Anneke se snažila najít svůj rytmus. Promočené ruce, mizivá viditelnost a traily, které vypadaly zcela rozdílně, než při tréninku byly ale velkým oříškem. Se závodním dnem se ale statečně poprala a skončila jedenáctá a v celkovém pořadí se dostala na 8. místo.

GT report Tasmánie

Velkým utrpením prošel vedoucí muž celkového pořadí Wyn Masters. Po několika letech přes řídítka ve 4 erzetě si roztrhal rukavice a rozsekal prsty. Po zbytek závodu tak sotva udržel řídítka a celkově skončil na 40. místě.

GT report Tasmánie

Velmi dobré jízdy předvedl Martin Maes, který ještě po třetí erzetě vedl. Nicméně i on se nevyhnul pádům ve čtvrté a páté erzetě a díky tomu se propadl celkovým pořadím. Skvělý začátek dne, ale už ne tak hezké odpoledne. 8. místo v závodu a celkové 5. místo po dvou závodech.

GT report Tasmánie

Naprosto neočekávané. Dva závody na totálním mokru v řadě!

Další zastávka Madeira, Portugalsko. Už se těšíme!

Photo Credit: Sven Martin; Matthew Delorme - Pinkbike.com

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.