Ethan Craik ovládl SP v DH

Sedmnáctiletý Ethan Craik ovládl letošní juniorský Světový pohár ve sjezdu.

První sezóna, první vítězství a první titul v DH! Takovým úspěchem na samém začátku svojí down-hillové kariéry se může pochlubit jen málokdo.

Ethan Craik vstupoval do posledního závodu SP tohoto roku v portugalském městečku Lousa jako druhý v pořadí celkové klasifikace jen s nepatrnou bodovou ztrátou na stupínek nejvyšší. Nedělním třetím místem si však zajistil titul celkového vítěze!

DATA | //clanky/2020a/ethan_wc_win | Ethan_Craik.jpg

„Dnes to bylo něco neskutečného. Když jsem přecházel z BMX na sjezd, snil jsem o tom, že bych jednoho dne mohl vyhrát svěťák a skutečnost, že se mi ten sen už splnil, mě nechává zcela beze slov," okomentoval Ethan svůj úspěch bezprostředně po závodě.

DATA | //clanky/2020a/ethan_wc_win | Ethan¨s_Fury.jpg

Týmový manažer Mark Maurissen dodává: „Jsem tak moc rád za Ethana, že přešel od BMX ke sjezdu v tak velkém stylu! On se narodil jako závodník. S jeho dovednostmi bude každým závodem rychlejší!"

Během této velmi netradiční sezony se během všech vypsaných termínů dokázal Ethan prosadit svým zcela soustředěným a konsistentním výkonem. My v GT Bicycles jsme více než šťastni mít takto našlapaného juniorského závodníka mezi sebou a už teď se těšíme na ta nacházející léta, která přijdou! Obrovská GRATULACE!

Zde je report z finálového závodu v Lousa očima GT Factory Racing.Koukněte, co vše se dělo na zablácené trati v Maribor, kde si Ethan doje pro 4. místo.

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.