Gee Atherton mistrem světa 2014!

Po druhé ve své kariéře se stal Gee Atherton mistrem světa a navázal tak na svůj předchozí úspěch z roku 2008.

Jeho sestra Rachel se bohužel letos s duhovým trikotem loučí, když podlehla Manon Carpenterové o pouhou 0,088 sekundy.

Rychlá a technická trať v norském Hafjellu dala velmi zabrat mnohým jezdcům a závody nabíraly nečekané obraty. Geeova jízda podle něj rozhodně nebyla bez chyby, ale v konečném důsledku byla nejblíže dokonalosti ze všech jezdců startovního pole v tomto velmi krásném závodě. Gee načínal poslední čtveřici závodníků na trati, a pomyslném trůně v tu dobu seděl Neko Mulally, který předvedl naprosto úžasnou jízdu, ačkoli jel skoro celou trať bez řetězu, o který přišel hned v úvodu tratě. V první části tratě Gee dominoval,když předvedl druhý nejrychlejší čas hned za Samem Hillem, který měl ovšem velmi tvrdý pád v další části trati. Ve velké kamenité pasáži pak Gee chyboval a se štěstím se udržel v sedle, ale pak dal vyniknout své síle, a zbytek trati jel naplno a do cíle dojel 2,2 sekundy před Nekem.


Sam Blenkinsop neudržel kontakt a skončil 5, Troy Brosnan i přes velmi povedenou střední sekci dojel o 0,566 sekundy za Gee Athertonem. V tu chvíli odstartoval Josh Bryceland. Po druhé sekci byl již o sekundu rychlejší než Gee. Na posledním skoku ale chyboval, když přeletěl dopad a zlomil si chodidlo. Cílovou čáru protnul na druhém místě a mistrovský titul tak zůstal Gee Athertonovi.

„Moje jízda byla rozhozená,“ řekl Gee. „Hafjell je trať, kde se dělají chyby a musíte být neustále ve střehu. Stále nemám pocit, že jsem udělal dost pro vítězství, zvláště když jsem tu s jezdci jako je Sam Blenkinsop, Troy a Ratboy Josh Bryceland. Doufám, že se Josh brzo uzdraví.“

 

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.