Nový rok, nový tým, stejná atmosféra

Tým GT Factory Racing přidává do soupisky pro rok 2022 trochu čerstvé krve a nedočkavě vyhlíží začátek závodní sezony!

Do roku 2022 přichází tým GTFR s velkými změnami! Jsou tu noví talentovaní jezdci jako Jessica Blewitt a Ryan Pinkerton. Oba již jsou sice nějakou dobu pod ochrannými křídly GT, ale nyní se jim dostane plné podpory i od dalších partnerů týmu.

Velmi motivovaná Katy Winton nyní s Nogou tvoří silnou dvojici s vysokým potenciálem poprat se o ty nejvyšší příčky ve světových enduro závodech. Pro Katy měl minulý rok podobu horské dráhy, ale ona dokázala, že má silné odhodlání stát se jednou z nejlepších.

Ryan Pinkerton

K týmu nově připojuje juniorský závodník Ryan Pinkerton. Tento mladý super rychlý démon, pocházející z Aliso Viejo, CA, se stal známým pro své dominantní výkony na americké DH scéně. Nenechte se ale zmást Ryanovým věkem, tento kluk je už dost zkušený na to, aby se prosadil na světové scéně.

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Ryan.jpg

"Tahle možnost připojit se ke týmu GTFR je vyvrcholením mnoha let tvrdé práce a představuje splnění mého dlouhodobého snu. Před 2 lety jsem dostal místo ve vývojovém týmu GT s otevřenou možností stát se součástí týmu GTFR. Ta přátelská rodinná atmosféra týmu a celková podpora mě naprosto uchvátila. Je těžké vyjádřit slovy, jak moc mě těší, že se můj sen nyní stává skutečností. Už do tohoto bodu to byla úžasná cesta se všemi úspěchy i pády a zlomenými kostmi. Nedokážu se ani plně vyjádřit, jak nadšený a vděčný jsem, že mohu značku GT reprezentovat na tratích Světového poháru ve sjezdu. Následující rok bude úžasný a výjimečný. Budu mít oporu jednoho z největších světových týmů. Moc se těším na osobní setkání se všemi a na to, kam mě tahle část životní cesty zavede i na všechny zážitky, co teď leží přede mnou.“

Jess Blewitt

V DH týmu nadále zůstává fenomenální australská freeridová bikerka Jess Blewitt. Jess se s týmem spojila minulý rok s úmyslem zúčastnit se pouze několika závodů Světového poháru. Atmosféra v týmu ji však chytla natolik, že s týmem strávila téměř celý rok. Přestože její sezónu trochu předčasně ukončil pád ve Snowshoe, Jess ukázala ostatním elitním závodnicím, že s ní od teď prostě musí počítat. Vyjela si 8. místo na mistrovství světa a v Mariboru, 3. a 2. místo v U21 na EWS a získala pozvání do formace Red Bull. V svých 19 letech je Jess teprve na samém začátku své kariéry, ale my už nyní se těšíme na vše, čeho v barvách GTFR dosáhne!

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Jess.jpg

„Velmi si vážím podpory, které se mi od GT během sezóny 2021 dostalo. To, že se nyní mohu oficiálně stát součástí týmu, je neuvěřitelné. Sama jsem velkým fanouškem značky GT vlastně od chvíle, co jsem začala jezdit z kopce. Moc mě těší, že se mohou stát součástí tak úžasného týmu. Už se nemohu dočkat, až to letos společně opět rozjedeme!“

Katy Winton

V popředí letošní endurové sestavy se rovněž objeví dvě ženské osobnosti – Katy Winton a Noga Korem. Katy se bude nadále intenzivně věnovat svojí dosud velmi působivé kariéře. S Nogou se společně připojí k Wynovi v sérii EWS. V loňském roce se Katy EWS zúčastnila na svoji vlastní pěst a skončila 9. celkově. S podporou týmu GTFR bude mít více času soustředit se na trénink a ježdění. Tahle rodačka ze Skotska je ultimátní týmovou zbraní!

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Katy.jpg

„Slovy nedokáži vyjádřit, jak moc mě těší, že se mohu přidat k GTFR a mít možnost se opřít o tuto legendární značku. To je příležitost, která se nedá odmítnout. Po roce sólové jízdy mi došlo, že pokud chci podat ten nejlepší výkon potřebuji podporu týmu a ty správné lidi kolem sebe. Už teď v týmu panuje skvělá nálada a já se nesmírně těším na vlastní závodění!"

Cam Cole

K týmu GTFR se také připojí veterán světových sjezdových tratí Cam Cole na pozici Team Performance Manager. Cam bude mít na starost výkonnostní potřeby jezdců a jeho úkolem bude pečovat o jejich fyzickou i duševní kondici. Se šesti pódiovými umístěními ve světovém poháru a juniorským titulem mistra světa na svém kontě se můžeme spolehnout na to, že Cam má jasné ponětí o tom, co úspěch vyžaduje. Jeho bohaté zkušenosti a přízemní mentalita budou neocenitelným přínosem pro celý tým.

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Cam.jpg

„Můj kruh se uzavírá. Po 16 letech práce v různých rolích napříč nejvyšší úrovní jsem v podstatě zpátky tam, kde jsem začal. Tedy usilující o špičkové výkony na mezinárodní závodní scéně. Tentokrát však ne jako atlet, ale jako člen realizačního štábu. Těší mě, že mám možnost přispět k úspěchu GT Factory Racing a být v příštích dvou letech jeho součástí. Jsem vděčný týmu a cele širší rodině GT za to, jak mě všichni vřele přivítali a přijali do své rodiny. A nejen mě samotného, ale i všechny nové členy týmu. Všichni se už těšíme na to, až se v roce 2022 závodní kolotoč naplno rozjede.“

“Cam Cole v jeho nové roli výkonnostního trenéra je pro tým velmi významný a hodnotným přínosem. Jeho závodní zkušenosti budou klíčové jak pro vedení, tak pro k dosažení těch nejvyšších závodních cílů,” okomentoval manažer sportovního marketingu Steve Spencer nové vedení týmu.

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Wyn.jpgDATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Ethan.jpgDATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Noga.jpg

Díky soupisce Masters, Craik, Korem, Winton, Blewitt a Pinkerton už víme, že nás čeká skvělý rok. K tomu ještě přidejte skutečnost, že značka GT v tomto roce slaví své 50. výročí a máte recept na nekonečné DOBRÉ ČASY!

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.