Představení týmu GT Opportunity Brno

Český tým GT má za sebou bohatou historii, jelikož na české i mezinárodní scéně figuruje již od roku 2000. Sedmnáctá závodní sezona v řadě přitom přináší hned několik podstatných změn. Nové jméno, nové dresy a rovněž i změny v sestavě.

Soupiska jezdců, která ve svých začátcích nesla jméno GT Czech Team, bude v roce 2016 figurovat pod novým označením GT Opportunity Brno, přičemž i nadále bude členem celosvětové koalice GT. Nové budou svítivé dresy a změny se nevyhnou ani sestavě týmu jako takového.

V letošní sezóně posílí tým GT Opportunity Brno sekci mužů, kdy se nová krev objeví především v kategorii U 23. Oporami mezi muži bude úřadující
Mistr Republiky v eliminátoru Filip Kubín a v elitní ženské kategorii stálice české bikové scény Lucka Veselá.

Podobně jako v minulých letech se jezdci GT Opportunity Brno budou soustředit na závody v kategoriích cross-country a eliminátor. Potkávat se s nimi bude možné jak na startech Českého poháru, tak se nejlepší z nich představí i v závodech Světového poháru a snažit se budou vybojovat si nominaci na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Ve „volných“ chvílích se jezdci na strojích GT zúčastní i dalších podniků z kalendáře UCI, zejména maratonů a různých regionálních startů.

Tým GT Opportunity Brno

Kompletní složení týmu GT Opportunity Brno pro rok 2016:

Ženy: Lucie Veselá, Hana Ježková
Muži U23: Filip Kubín, Jakub Kosina, Zdeněk Morávek
Muži: Jiří Ošťádal, Jan Šubrt, Rostislav Krejčí
Masters a manager: – Dušan Olejníček
Maséři: Martina Olejníčková, Dominik Volavý
Foto: Martina Olejníčková, Josef Vaishar

GT Opportunity Brno – výbava 2016

V roce 2016 bude tým GT Opportunity Brno sedlat několik různých modelů kol značky GT. Dívky mají ve své výbavě především stroje GT Zaskar Carbon 9R PRO, ale také novinku GT Zaskar Carbon 27,5 Ltd. Podobně tomu bude mezi chlapci a muži, kde bude nejčastěji využívaným strojem GT Zaskar Carbon 9R, někteří ze závodníků ale budou sedlat rovněž modernější GT Zaskar Carbon 27,5. Několik jezdců z týmu nedopustí na bikovou ikonu, titanový GT Xizang 9R, který je bude provázet i v roce 2016. Týmová kola budou osazena vidlicemi FOX a komponenty Shimano XTR, plášti Maxxis.

horské kolo GT Zaskar

GT Czech Team – trocha historie

GT Czech Team byl založen v roce 2000 a vznikl jako sdružení amatérských cyklistů. Ve svých počátcích se tato sestava zaměřovala na sjezdové disciplíny, až později se její pozornost upnula více na cross-country. Týmem GT Czech prošli i takové hvězdy jako Mistr světa ve 4X Tomáš Slavík, nebo Radim Kvaček, který dosáhl velkých úspěchů ve 4X i bicrossu.

Rok 2009 odstartoval pro sestavu GT Czech Team velký třesk. Na týmové soupisce se objevila Lucie Veselá, která jako první otevřela kapitolu XC. Rok na to se manažerem týmu stal Dušan Olejníček, pod jehož rukama se zrodil první český dámský MTB tým. Dívčí jádro brzy doplnili nadějní junioři, načež se podařilo vybojovat pozici týmu zapsaného v seznamu UCI. I proto bylo možné účastnit se nejen nejvyšších českých soutěží, ale také závodů Světového poháru a evropských startů spadajících pod hlavičku UCI.

V dalších letech se GT Czech Team soustředil hlavně na cross-country, přesto si ale ve svých řadách udržoval i nadále úspěšné sjezdaře. Dámskou sekci přitom táhly zejména blondýny Lucka Veselá a Hana Ježková.

Rok 2014 byl především rokem endura, kdy domácí sestava GT povolala do akce zdatného a úspěšného Pavla Čepa. Na cross-country se soustředilo „blonďaté trio“ Veselá, Ježková a Valešová. Lucka Veselá se v roce 2014 nominovala na mistrovství Evropy i Mistrovství světa, kde bojovala jak v disciplíně XCO tak v eliminátoru. V kratším a intenzivnějším eliminátoru přitom na Mistrovství světa vybojovala 13. místo.
V roce 2015 doplnili základní dívčí sestavu nadějní muži kategorie U23, díky čemuž si tým připsal, prostřednictvím Filipa Kubína, titul Mistra republiky v eliminátoru a rovněž celkové prvenství v rámci Českého poháru XCO.

Tým GT Opportunity Brno 

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.