Přehled novinek GT 2017

Přinášíme vám přehled nejdůležitějších novinek u značky GT Bicycles pro rok 2017

GT pro sezonu 2017 poměrně zásadně obměnilo své produkty, a to hlavně u nejprodávanějších kategorií horksých kol s pevným rámem. V nabídce tak nalezneme omlazený Karakoram, Avalanche, Aggressor a nový Zaskar na velkých kolech o průměru 29“.

Nový Zaskar 29“

Legendární GT ZASKAR se po jednoletém výpadku vrací k parametru kol 29“, o který se rozšiřuje celková nabídka této modelové řady. Celkově pro rok 2017 budou na trhu tři modely na 29“ karbonovém rámu, tři modely na 29“ duralovém rámu. Parametr kol 27,5“ pak zůstává pouze u dvou modelů na duralovém rámu 27,5“. Karbonové rámy jsou vyrobené technlogií Force Optimized Carbon s legendárním Triple Trianglem a pevnou osou na zadním kole. Duralový rám pak prošel dvojitým zeslabováním s technologií GT Speed Metal.

Rozšíření kultu GT Grade

DATA | //clanky/2017/predstaveni-kol-gt-2017 | GradeCX-Rival.jpg

Gravel bike GT Grade je celosvětovým fenoménem. Pro rok 2017 rozšiřuje svůj záběr, kdy dostává novou cyklokrosovou verzi na duralovém rámu. Tento nový cyklokrosový rám má mírně upravenou geometrii, výbava kol je ve specifikaci Sram Rival 1x11 nebo Shimano Sora s menšími převodníky 46/34. Kola jsou vybavena klasickými berany bez typického rozšíření a cyklokrosovými plášti.
U běžných Grade se rozšířila nabídka a objevil se zajímavý nový model na karbonovém rámu a výbavou Shimano Tiagra v ceně 54 999 Kč. Celkově mají Grade nové univerzálnější širší pláště v šíři 32c, schopné jízdy v lehčím terénu.

 

Nové rámy Avalanche, Karakoram, Aggressor

DATA | //clanky/2017/predstaveni-kol-gt-2017 | Karakoram.jpg
Sportovní kola řad Karakoram, Avalanche i Aggressor prošla pro rok 2017 velkou rámovou revolucí. GT tak uzavírá kompletní modernizaci svých řad a všechna kola nesou stejný rukopis s progresivní geometrií, který se v roce 2016 objevil na modelu Zaskar 27,5“. Prodloužená horní rámová trubka, krátký představec a široká řídítka – to vše pro dobrou pozici jezdce za řídítky a vynikající ovladatelnost. Při zachování stejně agresivní cenové politiky budete těžko hledat zajímavější produkty na trhu.

 

Nová Pantera

DATA | //clanky/2017/predstaveni-kol-gt-2017 | Pantera.jpg

Pantera je dalším produktem, ve kterém se objevuje staré tradiční jméno spojené se značkou GT. Nově zaplňuje kategorii tzv. plus bike, kdy je vybavena širšími plášti 27+ v šíři 2,8“. GT uvedlo u tohoto modelu hned tři stupně výbavy v cenách od 23 999 Kč do 39 999 Kč.

 

Celoodpružená kola

DATA | //clanky/2017/predstaveni-kol-gt-2017 | Helion-Expert.jpg
Nabídku celoodpružených kol GT rozšiřuje model Helion 29. Jak už jeho název napovídá, jedná se o změnu parametru kol u rychlého XC biku Helion na průměr 29“. Přední vidlice disponuje zdvihem 100 mm, zadní stavba pak 110 mm. Ostatní kola v nabídce GT zůstala nezměněna, ať už se jedná o allmountain Force, trail bike Sensor či Verb.

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.